Ważę 85 kg - jak mogę schudnąć?

Witam, Mam 15 lat, ważę 85 kilo przy wzroście 1,64 m (kobieta). Mam problem, bo nie mogę schudnąć. Probowałam wielu sposobów, ale nic mi nie wychodzi. Z reguły jestem leniwą osobą. Potrzebuję skutecznej diety. W mojej rodzinie są osoby otyłe i występują zawały serca. Na chwilę obecną nie wykryto chorob przewlekłych. Mój jadłospis: 1. Śniadanie (7.30) - dwie kanapki (chleb, masło, wędlina, warzywo), herbata, 2. II śniadanie (11.30) - kanapka lub jogurt, woda, 3. Obiad (16.00) - zupa pomidorowa z makaronem, sok pomarańczowy, 4. Podwieczorek (18.00) - dwa jabłka, 5. Kolacja (20.00) - dwa tosty (ser, wędlina, pieczywo), herbata.

Witam,

Czy byłaś konsultowana przez lekarza? Jeśli próbowałaś walczyć z nadmierną masą ciała i efekty się nie pojawiły, myślę że tym bardziej powinno Cię przekonać do wizyty. Trudności w redukcji masy ciała mogą wynikać nie tylko z nieprawidłowych nawyków żywieniowych, lecz również przyczyną mogą być np. przyjmowane leki lub choroby. Porozmawiaj z rodzicami i udaj się do lekarza. Warto wykonać badania kontrolne.

Ze względu na Twój młody wiek, ewentualna dieta powinna być wprowadzona po konsultacji z lekarzem i dietetykiem.

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Konieczne będzie także przestawienie się z trybu "siedzącego" na "aktywny".

Pozdrawiam