Zapalenie jelita grubego i colitis ulcerosa

W listopadzie zeszłego roku zdiagnozowano u mnie zapalenie jelita grubego odpowiadające obrazowi colitis ulcerosa ale bez owrzodzeń. Od tego czasu przyjmuję tabletki Asamax 500 (6-8 tabletek dziennie) i te same czopki (1x1). Krwawienia choć niewielkie ciągle się utrzymywały. Od zeszłego miesiąca staram się być na ścisłej diecie bezglutenowej (do tej pory dopuszczałam niektóre produkty ze śladowymi ilościami). Krwawienia prawie ustały. Czy możliwe, że stan zapalny był wywołany przez gluten?

Trudno powiedzieć. Możliwe, że z produktami zbożowymi spożywała Pani dużo błonnika, ktory drażnił jelito. W przypadku chorób zapalnych jelit dobrze jest wykonać badania na alergie pokarmowe, które dadzą jednoznaczną odpowiedź, które produkty organizmowi nie służą.