Zaparcia i ból podczas wypróżnienia

Od 6 tygodni nie wyprozniam się i nie mogę już wytrzymać ale wiem że będzie strasznie bolało dlatego ciągle wstrzymuje bo muszę najpierw zażyc coś co zmiękczy mój kał bym mogła bezboleśnie się wyproznic, co mam zjeść lub wypić by te miesięczne odchody były wodniste? Proszę pomocy ja już nie wytrzymam

Nie jestem przekonana czy w tym momencie można jeszcze cokolwiek Pani pomóc. Jeżeli ból jest bardzo intensywny może się Pani co najwyżej udać na pogotowie - być może zalecą podanie doodbytniczo parafiny aby ułatwić pasaż i nawilżyć masę kałową (nie należy jednak tego wykonywac samodzielnie, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, aby nie uszkodzić ścian jelita bardzo w tym momencie napiętych).

Witam Panią,

Problem jest bardzo poważny i uważam że rady odnośnie diety już nie pomogą. Powinna Pani jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który podejmie odpowiednie kroki.
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Na Pani miejscu udałabym się do lekarza, który podejmie odpowiednie kroki. W tym momencie problem jest na tyle poważny, że dietetyk nie jest w stanie Pani pomóc.

Pozdrawiam