Bardzo złe samopoczucie - czy to może być anemia?

Senność, zmęczenie i kaszel po małym wysiłku, brak ochoty na seks, rozdrażnienie, stres, płacz bez powodu, częste zmiany nastroju, smutek, niska temperatura ciała, niskie ciśnienie, zawroty głowy, mocny głód ranem, ból w klatce piersiowej, uczucie braku powietrza (przede wszystkim w nocy, w pozycji leżącej potrzebuje głębokich oddechów), świszczący kaszel, zimne kończyny, brak koncentracji, sucha skóra, włosy, łamiące się paznokcie. Latem podczas opalania lub zimą podczas gorącej kąpieli - szybkie bicie serca. Mam bladą skórę, podczas miesiączki mocny ból w dolnej części pleców i biegunka, zimny pot, budzenie się około 3-5 razy nocą - czasem spocona, czasem napady lęku. Pytam na stronie, ponieważ kiedy poprosiłam lekarza o badania krwi stwierdził, że jestem osobą młodą (22 lata) i powinnam jeść zdrowo, dużo sportu, itd. Nie jem mięsa od 3 lat. Od tamtej pory ważę około 3, 4 kg mniej, czyli 46. Sporo się nazbierało tych objaw i bardzo przeszkadzają mi w życiu codziennym. Z tego co czytałam moje objawy zgadzają się z objawami anemii i braku cukru we krwi? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Pani objawy są bardzo liczne, niecharakterystyczne i różnorodne - mogą być rzeczywiście związane z jakimś zaburzeniem organicznym, ale również z zaburzeniami lękowymi. W pierwszej kolejności powinno się wykonać podstawowe badania, m.in. morfologię, Na, K, glukozę na czczo, TSH i ekg. W zależności od wyników pokierowanie dalszym postępowaniem.

Oczywiście niezmiernie ważnym elementem diagnostyki jest rozmowa z chorym i badanie przedmiotowe, co nakierowuje na najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty