Dlaczego mam rozległy ból brzucha?

Meczę się z bólami brzucha od 4 lat. Wciąż pada diagnoza jelito drażliwe, nie potrafię w to uwierzyć. Boli mnie od maja z lewej strony, róznie wyżej niżej, od żeber po miednicę do kolan to promieniuje jak rwa kulszowa. Mam wyniki morfologii ok, usg też, była lekko podwyższona lipaza ale o 20 tylko, trzej lekarze to zignorowali, mówiąc, że to nic takiego. Ten bok tak rozpycha, czuję czasem w innych miejscach jakby jelita. Dostałam ircolon i jest troche lepiej,ale wiecznie coś boli dolega. Poza tym mam podwyżoszony poziom kortyzolu (norma 0-20, ja 28), RF 18,8 (norma 14), bola mnie stawy kolan, takie rwanie, w ogóle nogi jakby ciężkie. Nie potrafię sobie pomóc, często czuję się senna, słaba, z powodu malych dzieci mało śpię, albo córka budzi się w nocy, bardzo rzadko przesypiam noce, czuję się wyczerpana. Prosze o pomoc, już nie wiem jakie robić badania, boję sie raka i w ogóle chorób. Wyniki tarczycy, cholesterolu, serca są dobre.

Diagnoza z poziomu portalu jest niemożliwa, jedna warto wykonać RTG kręgosłupa lędźwiowego ze względu na promieniowanie do kończyn dolnych, kolonoskopię, do rozważenia z lekarzem rodzinnym znającym pani wywiad konsultacja reumatologiczna. Ciągłe zmęczenie może być także objawem depresji. Warto skonsultować się u psychologa/psychiatry.