Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta

Dwa tygodnie temu od dnia 25.03. miałam wstrząs alergiczny. Dokładnie nie wiem od czego on powstał, ale przed nim zjadłam banana, połknęłam tabletkę suplement diety v****** i wypiłam herbatę, nagle zrobiło mi się bardzo duszno, gorąco po czym moje ciało zrobiło się czerwone, do dnia dzisiejszego odczuwam swędzenie niektórych partii ciała szczególnie brzucha, klatki piersiowej rąk czy też głowy. Nie są one rozległe, jednak w swędzących miejscach pojawiają się albo krostki albo plamki. Wspomnę, że na nogach też. Byłam u lekarza, dostałam tabletki antyhistaminowe t******, ostatnio odwiedziłam dermatologa i przypisała mi maści i płyny: maść steroidową E*****, krem b******* i antybiotyk d******* a ja pnie mam trądziku pospolitego. Więc jak mam dalej postępować z leczeniem, proszę pomóżcie.

Lek. Kalina Wysocka-Dubielecka 50
Lek. Kalina Wysocka-Dubielecka Stażysta/Rezydent, Warszawa Ursynów

Witam!

W Pani sytuacji niezwykle istotne jest odnalezienie czynnika, który wywołał wstrząs anafilaktyczny (niestety nawet w 30% nie udaje się tego ustalić). Wówczas będzie można go unikać lub zastosować immunoterapię swoistą (odczulanie).

Obecne objawy wynikają najprawdopodobniej z uczulenia na jakąś substancję, która ciągle jest obecna w Pani otoczeniu (mieszkaniu, pracy, pożywieniu, lekach, środkach czystości, kosmetykach...).

Najlepszym leczeniem w przypadku długo utrzymujących się zmian alergicznych są leki przeciwhistaminowe. Ulgę często przynoszą maści steroidowe stosowane wyłącznie na zmienioną skórę (o ile zmiany nie się zbyt rozległe - wówczas istnieje ryzyko, że lek zostanie wchłonięty i będzie działał ogólnoustrojowo).

Proponuję udać się do lekarza alergologa, który ma duże doświadczenie w zajmowaniu się podobnymi problemami.

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500