Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antyoksydanty a pienienie się moczu

Piję kilka naście litrów wody dziennie biorę potężne dawki antyoksydantów (aby oczyścić się całkowicie) nie wiem dlaczego ale mój mocz strasznie się pieni!czy to oznaka czegoś złego?
ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Pienienie się moczu świadczy o zawartości w nim białka, co jest objawem patologicznym (objaw chorób nerek). Proszę zatem nie zwlekać, tylko wykonać analizę moczu! Skierowanie wyda Panu lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

0

Witaj, Nie wolno pić kilkanaście litrów wody dziennie bo można się przewodnić - to stan zagrażający życiu i obciążą nerki. Zalecane dzienne spożycie wody to 2-3 litry, a w czasie upałów zaleca się picie wody mineralnej, w celu uzupełnienia mikro i makreolelentów w organizmie. Nie piszesz jakie antyoksydanty przyjmujesz? Antyoksadantami są witaminy: A,C,E, a także selen. Naturalne antyoksydanty wstępują w dużych ilościach w zielonej herbacie, kakao, a także w brokułach, czarnej porzeczce, czerwonej papryce i owocach cytrusowych, winogronach ciemnych i owocach goi. Może zamiast syntetycznch antyoksydantów warto jeść naturalne składniki? mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy