Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Witam, od kilku dni mam ciągły ból z tyłu głowy. Co jakiś czas zatykają mi się uszy i mniewam duszności. Byłem u lekarza, ale powiedział, że przejdze samo. Czasami też mam odruchy wymiotne. Co to może być?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Jest wiele przyczyn takiego bólu głowy, jaki Pan opisuje. Na wstępie zaznaczę, że dalsza diagnostyka jest niezbędna i należałoby wykonać podstawowe badania w oparciu o wywiad i badanie fizykalne, więc jeżeli objawy nie ustępują proszę niezwłocznie skonsultować się ze swoim lekarzem.
Bólu zlokalizowanego z tyłu głowy nie należy lekceważyć. Chociaż najczęstsze jego przyczyny są niegroźne i związane z nieprawidłowym trybem życia, np. brak snu, przepracowanie, omijanie posiłków, czy też z przeziębieniem - to czasami może być zwiastunem bardziej poważnych chorób.
Lista przyczyn, które mogą powodować u Pana opisane objawy, jest bardzo długa. Poniżej podaję te, które należałoby wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności:
-  nadciśnienie tętnicze, które jako pierwsze powinno zostać wykluczone

-  migrenowe bóle głowy, które łączą się często z objawami dodatkowymi jakie pan opisuje (zaburzenia widzenia, wymioty, nietolerancja hałasu)

-  zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

-  utrzymywanie głowy w tej samej pozycji przez dłuższy czas (praca przed komputerem, prowadzenie samochodu)

-  zapalenie zatok, chociaż nie jest to charakterystyczna lokalizacja

-  napięciowe bóle głowy związane ze stresem

-  nadużywanie alkoholu i palenie papierosów
Proszę potraktować poważnie swoje dolegliwości i wspólnie z lekarzem postarać się dociec ich przyczyny.
Pozdrawiam serdecznie.

 

Podobne pytania