Brak okresu a tabletki antykoncepcyjne na problemy hormonalne

Przyjmuję takbletki antykoncepcyjne ze względu na problemy hormonalne i nieregularne miesiączki od 10 do 16 dnia cyklu. Ostatnią tabletkę przyjęłam 8 dni temu, a miesiączka jeszcze się nie pojawiła. Jako środek antykoncepcyjny stosyjemy prezerwatywę. Czym może być spowodowany tak długi brak miesiączki?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może być spowodowany utrzymaniem wysokiego poziomu hormonów dostarczanych w postaci tabletek poprzez cały cykl. Krwawienie z odstawienia wynika bowiem nie z prawdziwej menstruacji, lecz spadku poziomu hormonów. Nawet w przypadku systematycznie stosowanej doustnej antykoncepcji istnieje również niewielkie ryzyko ciąży. Proponuję zgłosić się do ginekologa, jeśli miesiączka nie pojawi się w następnym cyklu.
Pozdrawiam.