Chcę mieć szczupłe nogi - jak to zrobić?

Witam :) Mam 14 lat, około 165 cm i ważę 55 kg. Kilka lat temu przytyłam. Teraz schudłam, ale moim problemem pozostały grubsze uda, na których kilka lat temu pojawiły się niewielkie rozstępy. Bardzo proszę o jakąś radę odnośnie ćwiczeń i prawidłowego odżywiania się. Zbliża się zima, więc jazda na rowerze odpada :( Serdecznie pozdrawiam.

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie musisz się dalej odchudzać. Bardzo dobrze, że chcesz zacząć zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Proponuję zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować (http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki).

Ćwiczenia są równie ważne jak prawidłowa dieta. Jeśli chcesz stracić zbędny tłuszcz z okolic ud, proponuję wykonywać ćwiczenia na tę partię ciała. Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych, np. przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla ciało, przy czym nie jest męczące. Możesz również zacząć jeździć na rowerze stacjonarnym czy zapisać się na fitness. W zimie proponuję jazdę na łyżwach czy nartach. Ćwiczenia staraj się wykonywać 3 razy w tygodniu po około 40-60 minut.

Pozdrawiam