Co może być przyczyną takiego mrowienia i drętwienia?

Od dłuższego czasu podczas siedzenia czuję mrowienie w prawym pośladku I biodrze ,kiedy dłużej siedzę boli i mrowi mnie pośladek na samym dole ,kiedy stoję odczuwam z tyłu uda ,w kolanie i pośladku dziwne uczucie mocnego zimna ,te zimno czuję wewnątrz ,nie mogę też leżeć na prawym boku ponieważ czuję mrowienie i szczypanie oraz bardzo delikatny ból prawego biodra , kiedy leżę na plecach też odczuwam mrowienie w obu pośladkach oraz ledzwiach, co może być przyczyną tych dolegliwości? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,

bez badania fizykalnego oraz diagnostyką obrazową mam na myśli RM można tylko przypuszczać że od kręgosłupa lędźwiowego lub problem ze stawem biodrowym.

Wskazane udanie się do ortopedy lub neurologa celem konsultacji stacjonarnej w której zostanie wykonane badanie fizykalne po którym lekarz zdecyduje o diagnostyce obrazowej która da odpowiedź na Pani Pytanie.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. W pierwszej kolejności jednak zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem neurologiem i ortopedą. Tylko specjalista po dokładnym badaniu przedmiotowym oraz przeprowadzonym wywiadzie może zdecydować o dalszej diagnostyce.

Warto byłoby wykonać rezonans kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego oraz USG stawu biodrowego. Dodatkowo można by oznaczyć poziom czynnika reumatoidalnego, CRP, OB. oraz prób wątrobowych.

Istnieje przypuszczenie, że takie objawy mogą świadczyć o zmianach w obrębie dolnego odcinka kręgosłupa na różnym tle, bądź stanie zapalnym stawu biodrowego.

Przy prawidłowej diagnozie będzie można rozpocząć leczenie, które powinno zmniejszyć dotychczasowe dolegliwości i poprawić jakość życia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.