Co oznaczają niezbyt liczne ogniska hiperintensywne, w obrazach T2, zależnych?

Witam.Moja mam cierpi na zawroty głowy oraz bardzo silne bóle głowy Ale tylko po lewej stronie. Miała bardzo wysokie ciśnienia i kilkukrotnie lądowała na pogotowiu. Ciśnienie dochodziło do 240/140 Brała leki nawet 3 razy dziennie na obniżenie ciśnienia i nie pomagały. Lekarka zmieniła mamie leki i już ciśnienie na unormowane. Jednak nie przeszły objawy. Porobiła badania. Homocysteina 8. Zrobiła Rezonans szyi ponieważ na pręt Harrisona. Opis:Lewostronna skolioza kręgosłupa szyjnego, wyrównanie lordozy. Centralna przepuklina krążkowa wciągająca worek oponowy. Zmiany zwyrodnieniowe. To tak w skrócie. Zrobiła też rezonans głowy. Opis: W istocie białej mózgu i okołokomorowo, widoczne są rozsiane, niezbyt liczne ogniska Hiperintensywne, w obrazach T2, zależnych, o charakterze choroby przewlekłej niedokrwiennej małych naczyń i zmian naczyniopochodnych. Proszę mi powiedzieć o co chodzi w tych opisach?

Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
Mogą być konsekwencją choroby małych naczyń czyi najmniejszych naczynek odżywiających tkankę mózgową