Kobieta , 26 lat Witam, Mam 26 lat. Od kilku lat mam problemy z ciągłym osłabieniem, sennością oraz brakiem koncentracji. Często temu towarzyszą bóle mięśni i nerwowość. Od 3 lat biore leki na depresję. Natomiast obecnie samopoczucie i sytuacja zyciowa jest bardzo dobra, a dolegliwości wracają. Zainteresowałam się tematem chorób tarczycy. Zrobiłam badania : TSH 2,16 FT3 3,01 FT4 0,92 podwyższone trójglicerydy od zawsze. Dodam, że wcześniejsze lata TSH miałam zawsze powyzej 2,5. Proszę o poradę. Dziękuję.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!
Opisywany przez Panią stan przy prawidłowych badaniach laboratoryjnych sugeruje tło nerwicowe. Od 3 lat leczy się Pani na depresję (efekt jak widać). Może wskazane by było porozmawiać z lekarzem leczącym i ustalić jakąś strategię leczenia! Wskazana także odpowiednia forma psychoterapii. Może to co leczycie nie jest depresją tylko pewną formą nerwicy?
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Depresja – Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju.  Depresja ma kilka grup objawów – obniżenie nastroju, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się tylko czynniki, które mogą jej sprzyjać, jak np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: