Co zrobić w przypadku bólu stawów i kręgosłupa po przebytej chorobie Scheuermanna i młodzieńczej osteoporozie?

Mam 44 lata.Jestem chory na Zespół Kallmanna. Od połowy szkoły podstawowej cierpię na ból stawów i kręgosłupa. Odczuwam ból przy poruszaniu i po ciężkim wysiłku.Bolą mnie żebra przy oddychaniu.Słyszę i czuję chrzęst,chrupanie,trzaskanie,zgrzytanie i przeskakiwanie w stawach i kręgosłupie.Po ciężkim wysiłku ból jest nie do zniesienia.Dodatkowo choruję na cukrzycę,astmę,nadciśnienie,padaczkę,bezdech senny,depresję,nerwicę.Stwierdzono u nie przebytą chorobę Scheuermanna i młodzieńczą osteochondrozę. Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie mam się udać z moim problemem.Dziękuję i pozdrawiam!

Szanowny Panie
Wszystkie wspomniane choroby są odpowiedzialne za wymienione dolegliwości, więc proszę leczyć się jak do tej pory, pozdrawiam.