Ćwiczenia na piłce - czy spalą zbędny tłuszcz?

Mam 14 lat, ok. 171 cm wzrostu i 61-62 kg, a jednak chciłabym uzyskać płaski brzuch, pozbyć się fałdek. Mam jednak problem, ponieważ nie mogę wykonywać niektórych ciężkich ćwiczeń na kręgosłup, ponieważ mam skoliozę. Zainteresowały mnie zajęcia body ball, które poprawiają stan kręgosłupa. Czy pomogą mi one spalić trochę zbędnego tłuszczyku?

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Skolioza oznacza skrzywienie kręgosłupa związane z odchyleniem linii wyrostków kolczastych od osi mechanicznej. Wcześnie wykryta skolioza wraz właściwym leczeniem pozwala uniknąć wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia powikłań.

Gimnastyka na piłce pozwoli Ci wzmocnić mięśnie, jednocześnie spalając tkankę tłuszczową. Jednak polecam Ci również konsultację z rehabilitantem, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń w Twoim indywidualnym przypadku. Przy niewielkiej skoliozie można np. ćwiczyć jogę.

Tak naprawdę to każde ćwiczenie, które nie będzie przeciwwskazane przy Twojej dolegliwości pozwoli na utrzymanie właściwej masy ciała oraz wyższy poziom energii. Aktywność fizyczna to nieodzowny element spalania tkanki tłuszczowej oraz przyspieszenia tempa przemiany materii.

Równie ważna dla utrzymania właściwej masy ciała oraz optymalnej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie jest odpowiednia dieta, bogata w warzywa, owoce, chudy nabiał, ryby oraz odpowiednią ilość mineralnej wody niegazowanej. Dbaj o to, aby zjadać przynajmniej 3, ale lepiej 5 posiłków w ciągu dnia i 30 minut poświęcaj na ćwiczenia.

Pozdrawiam