Czy mimo krwawień z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych mogę być w ciąży?

Witam! Mam problem i nie wiem co mam o tym myśleć. Biorę tabletki antykoncepcyjne V****, właśnie zaczęłam trzeci listek. Przy pierwszym listku po zażyciu pierwszej tabletki (4.12) wymiotowałam po około 3-4h po połknięciu tabletki. W tym właśnie cyklu miałam trzy stosunki (ostatni 17.12). Po 21 dniach odstawienia na trzeci dzień w przerwie 7 dniowej dostałam krwawienia, było intensywne trwało około 7 dni. W tej właśnie przerwie zaczęłam odczuwać dziwne dolegliwości, bóle podbrzusza, mdłości, bóle pleców, zawroty głowy, kłucie w jajnikach. Zaczęłam drugie opakowanie ale dolegliwości nie dawały mi spokoju, więc zrobiłam test ciążowy z moczu (3.01), następny (07.01), ostatni (18.01). Wszystkie z porannego moczu i wszystkie wyszły negatywne. Po drugim opakowaniu z odstawienia na trzeci dzień pojawiło się krwawienie trwało 5 dni ale było mniej intensywne niż poprzednie. Zaczęłam trzecie opakowanie, dolegliwości wciąż są, może nie cały czas tak intensywne ale czuję się kiepsko. Bóle podbrzusza, obolałe piersi, kłucie w jajnikach, zawroty i bóle głowy, mdłości (szczególnie wieczorem), bóle w plecach, no i pieczenie i szczypanie miejsc intymnych. Do tego przytyłam dwa kilo jedząc jak zawsze, temperatura ciała 36.6 czasami 37 na termometrze doustnym. Nie wiem czy to ciąża mimo negatywnych testów ciążowych, czy skutki uboczne tabletek, a może infekcja? Proszę o pomoc! Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli dopiero rozpoczęłaś stosowanie doustnej antykoncepcji to organizm przez pierwsze miesiące musi się przystosować do nowej gospodarki hormonalnej. Jeżeli przyjmujesz tabletki zgodnie z zaleceniami oraz występuje u Ciebie krwawienie z odstawienia nie ma obawy o to, że jesteś w ciąży. Gdyby jednak dolegliwości się powtarzały i nie-ustępowały warto zgłosić się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!