Czy na wieczór nie brać LAGOS-y która w opisie działa żółciotwórczo?

Witam, otóż rok temu w czasie lato-jesień, od razu po wstaniu do pracy (5:00-6:00) miałem odruchy wymiotne, czasami zdarzało mi się wymiotować "papkowatą" resztką pokarmu jeśli jadłem obfitą kolację, czasami tylko przypominającą do śliny konsystencją która po wyschnięciu zostawiała "plamę", której nawet deszcz nie zmywał. Do tego mdłości, brak apetytu, bóle brzucha, zmęczenie. Po długim czasie przeszło samo, nie leczone. Teraz (2017) w okresie 7 miesięcy wstecz, miałem podobne dolegliwości, dodatkowo cechowane kaszlem, paleniem w przełyku oraz jednokrotnie zwężeniem się przełyku, gdzie miałem problemy z przełknięciem jedzenia. Dwukrotnie w tym czasie zwracałem z rana, raz resztkami "papkowatego jedzenia" a raz "śluzowatą wydzieliną", która znów zostawiła plamę na ziemi, dokładnie kamieniu chodnikowym, która utrzymuje się do dzisiaj. Kaszel też się ujawniał, lecz tylko do pewnego czasu, potem zanikał. Czasami zdarzały mi się odruchy wymiotne w pracy po śniadaniu (10:00), po czym przechodziły po 30 minutach bądź godzinie. W domu po obiedzie zdarzało się to sporadycznie. Nie mam problemów z oddychaniem, klatka piersiowa nie boli, czasami boli mnie brzuch ale nie mocno i rzadko, mam nieregularny stolec (wypróżnianie dopiero nawet po 3-4 dniach) konsystencji zazwyczaj stałej, czasami jednolitej a czasami w kawałkach przypominających krótkie 5-8 centymetrowe "kiełbaski". Stolec bez żadnych problemów przechodzi przez odbyt. Bardzo rzadko z rana mam gazy (5-7 bąków), za dnia brak lub sporadycznie. Mam 188 cm i 95 kg moje BMI to 26,878...czyli nadwaga, jednak jestem aktywny fizycznie (częste spacery, jazda na rowerze, praca na budowie). Przed Andrzejkami zaniechałem alkoholu, każdego gatunku oraz palenia marihuany (okres 1,5 roku w różnych dawkach oraz stylu przyjmowania[lufki,jointy,ciastka]) ,nie palę papierosów, jednak po USG jamy brzusznej stwierdzone cechy stłuszczenia wątroby oraz trzustki. Morfologia,biochemia (Kreatynina,GFR,Alat,GGTP), jonogram (potas sód),cholesterol w normach jak również obciążenie glukozą, TSH w normie lecz poza normą FT4 20,50pmol/l (norma laboratorium 19,40), EKG prawidłowe. Od niedawna lekarz przepisał mi lek LAGOSA na bazie ostropestu. Od jakiegoś czasu (tydzień, półtora) mam problem z zaśnięciem, jak już zasnę to mam mocny lecz krótki sen. Moje pytanie brzmi, jaka to może być choroba i co dalej z Tym robić? Czy na wieczór nie brać LAGOS-y która w opisie działa "żółciotwórczo,żółciopędnie"?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze Wskazna jest wizyta u gastroenterologa i szersza diagnostyka