Czy te zawroty mogą być związane z atakami paniki?

Witam. W maju stwierdzono u mnie depresję i fobie społeczna.Leki odstawiłam,ponieważ źle się po nich czułam i od tamtej pory nie byłam u psychiatry .W lipcu doszły u mnie ataki paniki,nie mogę pić kofeiny nawet w małej ilości, dosłownie każda rzecz jaką robię to w między czasie bronie się przed atakami ,cały czas od dwóch miesięcy mam silne zawroty głowy i nie mogę już przez to funkcjonować Chciałabym się dowiedzieć czy te zawroty mogą być związane z atakami paniki? I czy powinnam iść do neurologa? Dodam,że 4dni temu byłam na pierwszej wizycie u psychoterapeuty,ale to mi nic nie dało i nie da bo jeszcze długa droga przede mną. Najbardziej martwią mnie zawroty głowy i ataki paniki,które naprawdę utrudniają mi normalne funkcjonowanie i codziennie czuje dezorientację.Nie wiem co mam robić.
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

To częste, że przy zażywaniu tego typu leków, na początku możemy gorzej się po nich czuć. Objawy mogą utrzymywać się przez ok. 2 tygodnie. Jeśli jednak czuje Pani, że leki za bardzo pogorszały Pani stan, zalecam ponowną wizytę u psychiatry i opowiedzenie mu o swoich objawach. Zarówno o tym, że źle się Pani czuła po lekach, jak i o zawrotach głowy. Nie zawsze, za pierwszym razem uda się dobrać odpowiednie leki. Warto próbować i się nie poddawać. Jeśli psychiatra uzna to za konieczne, może pokierować Panią dalej, np do neurologa.

Gratuluję również podjęcia decyzji, jaką jest udanie się do psychoterapeuty. To ważny i odważny krok w polepszeniu swojego funkcjonowania. Pierwsza wizyta i kilka kolejnych najprawdopodobniej będą służyły bliższemu poznaniu się i ustaleniu celu Pani terapii. Warto dać sobie trochę czasu i mieć świadomość, że terapia jest długim procesem. Wszelkie wątpliwości proszę omawiać ze swoim psychoterapeutą, być szczerym i wyrozumiałym dla siebie.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska