Diagnoza celiaki przy niedoczynności tarczycy i przewlekłej anemii

Witam. Zdiagnozowano Celiakie. Choruję też na niedoczynność tarczycy, przewlekłą anemia, polipy w woreczku żółciowym i okresowo bilirubina całkowita podwyższona. Kolonoskopia makroskopowo ok a z rozpoznania histopatologicznego z kątnicy i odbytnicy przewlekły, nieswoisty stan zapalny o niewielkim nasileniu. Wykluczono podejrzenie mikroskopowego zapalenia jelita. Czym jest to zapalenie widoczne tylko mikroskopowo? dieta bezglutenowa pomogła ale czasami nadal są silne bóle brzucha, biegunka,krew

Lek. Katarzyna Szymczak

Mikroskopwe zapalenie jelit jest chorobą o nieznanej etiologii charakteryzującą się obecnością zmian mikroskopowych bez zmian makroskopowych (endoskopowych) i radiologicznych. Zaliczamy do niego: zapalenie kolagenowe i zapalenie limfocytowe. Sugeruję sprawdzenie czy na pewno przestrzega Pani diety (czy jednak w jakiś produkatch nie występuje gluten) oraz konsultacja z gastroenterologiem prowadzącym.
Pozdrawiam