Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnoza wyników FoodProfil IgG

Proszę o diagnozę wyników FoodProfil IgG mleko krowie 2(131,48 U/ml) Ser roguefort 1(67,26 U/ml) Ser szwajcarski2(124.49U/ml) Jogurt 0 (50,00 U/ml) Białko jaja kurzego 1(95,83U/ml) Najgorsza rewolucja zauważyłem po mleku i jajecznicy, ale jak zjem jajo na mieko jest ok, jak zjem serek grani też ok hmmm ostatnio kłopoty gastryczne lekarz stwierdził jelito drażliwe.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Zespół jelita drażliwego to stosunkowo częsta przypadłość. Nie ma ona jednych typowych objawów. Zawszę łączy się z dolegliwościami gastrycznymi, ale mogą to być zarówno biegunki, jak i zaparcia. Często i jedne i drugie występują u tej samej osoby, w zależności od etapu choroby, a także od produktów, które spożyła. W okresie remisji choroby, objawy mogą wcale nie występować. Z uwagi na różnorodność przebiegu IBS nie ma także jednej diety, która byłaby odpowiednia dla wszystkich. Należy obserwować swój organizm, co Pan już zaczął robić. Warto mieć dzienniczek i notować, które produkty źle wpływają na organizm. Bardzo ważny, choć pozornie niezwiązany, jest także wypoczynek i relaks. Chroniczny stres przyczynia się do nasilania objawów. Co do testów, które Pan wykonał, nie zawsze są one miarodajne. Zdecydowanie lepszym sposobem na ustalenie diety jest obserwacja własnego organizmu.

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety