Dieta dla nastolatek - co jeść i ile?

Cześć ; ] Mam 14 lat. W sierpniu 15. Moja masa ciała wynosi 45/46 kg przy wzroście 157/158 cm. Wiem, że ważę chyba za dużo ; / Codziennie rano ćwiczę. Robię 100 przysiadów, 100 pajacyków i 100 brzuszków. Na śniadanie jem 4 kanapki z chudą szynką i keczupem. 2 śniadanie to jakiś owoc, najczęściej jabłko. Obiad: 1 woreczek czarnego ryżu i surówka. Kolacja: Activia + musli z rodzynkami. Wcześniej odchudzałam się pół roku [mimo, że moja waga była w normie]. Przestałam jeść. Jadłam tylko 2 posiłki dziennie. Śniadanie i obiad. Teraz nie mam miesiączki. Moja mama mówi, że przez to odchudzanie cofnęła mi się miesiączka. Nie mam już jej z jakieś 3 miesiące, a miesiączkuję od 13 roku życia. Nie wiem, co się dzieje ; // Boję się, że znowu przytyję jak będę się odżywiać w ten sposób, czyli jak będę jadła te 4 posiłki dziennie.

Twoje drugie śniadanie jest zdecydowanie za małe. Dodaj do niego kanapkę. Do obiadu proponuję włączyć mięso, a do kolacji np. sałatkę z makaronem. Na śniadanie zjedz może trzy kanapki i do tego mleko, by dostarczyć organizmowi więcej wapnia.

Poza tym udaj się jak najszybciej do ginekologa, by przywrócił Ci cykl miesiączkowy. By go utrzymać będziesz prawdopodobnie musiała przytyć 2-3 kg, więc się tego nie obawiaj. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest w tym momencie najważniejsze. Po unormowaniu masy ciała i cyklu, odżywiaj się zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, spożywając 4-5 małych posiłków dziennie.

Powodzenia!