Kiedy należy niepokoić się brakiem miesiączki po odstawieniu antykoncepcji?

  Na przełomie lipca i sierpnia odstawiłam swoje tabletki antykoncepcyjne, ponieważ miałam problemy z ciśnieniem (nawet 170/110). Teraz czuję się ogólnie dużo lepiej niż w trakcie ich przyjmowania. Tabletki przyjmuję już kilka lat, gdyż bez hormonów przestaję miesiączkować (mam stwierdzony zespół policystycznych jajników, choć bez badań diagnostycznych). Tym razem po odstawieniu była miesiączka tzn. 13.09.2010, a później przez prawie cały miesiąc wydobywał się brunatny śluz i aż do tej pory nie miałam okresu, pomijając jednorazowe pojawienia się tego śluzu brunatnoczerwonego. Czytałam, że po odstawieniu trzeba dać organizmowi czas na unormowanie się, ale kiedy powinnam się zgłosić do lekarza? Ponieważ nie mam żadnej kontroli nad moim cyklem?! Nie mogę też ustalić tzw. dni płodnych, a dodam, że ostatnio pękła nam prezerwatywa i to dodatkowo wpływa na mnie bardzo stresująco. Czy możliwe jest zajście w ciążę? Mam już dziecko, a na razie nie jestem jeszcze gotowa na drugie. Dodam, że robiłam test ciążowy, którego wynik był negatywny. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Od odstawienia tabletek minęło już sporo czasu i powoli wszystko powinno wracać do normy. Jednak jeżeli wcześniej miała Pani problemy z regularnymi miesiączkami, to bardzo prawdopodobne, że problem nadal będzie występował. Jednak powinna Pani poradzić się ginekologa.
Jeżeli nie miała Pani w ostatnim czasie wykonywanej cytologii również warto ją wykonać.
Proszę spróbować ustalić z lekarzem inną formę antykoncepcji, która nie będzie niekorzystnie wpływała na Pani układ krążenia.

Jeżeli chodzi o możliwość zajścia w ciążę to jeżeli występuje owulacja zapłodnienie jest możliwe. Konieczne jest zabezpieczenie.

Pozdrawiam