Nie wiem co się ze mną dzieje - skąd się biorą te objawy?

Witam, Mam 26 lat, jestem kobietą. Od kilku miesięcy mam problemy ze zdrowiem - od stanów zapalnych pęcherza, które powtarzają się od około roku, do bólu w podbrzuszu, trudnego do opisania. Byłam już u lekarza nefrologa, miałam zrobione podstawowe badania oraz USG. Są niewielkie odchylenia od normy, ale USG bez zmian. Wysłano mnie do urologa - czekam na wizytę. Natomiast dwa miesiące temu zaczęłam bardzo mocno kaszleć, kaszel utrzymywał się jakieś 1,5 miesiąca. Byłam u pulmonologa, laryngologa oraz dermatologa, bo w międzyczasie dostałam też dziwnej wysypki. Bez żadnych konkretów. Kaszlę nadal, najczęściej gdy wyjdę na zewnątrz oraz gdy wstanę z łóżka. Nie palę papierosów. Mam problemy z koncentracją i pamięcią. Jestem podenerwowana oraz towarzyszy mi dziwne uczucie zmęczenia, braku siły, senności. Towarzyszą temu bóle głowy oraz zawroty. Pogorszył mi się znacznie wzrok, mam zdiagnozowany oczopląs, który teraz już mi bardzo przeszkadza w funkcjonowaniu. Nie wiem czy to istotne, ale od miesiąca czarnieje mi skóra od kontaktu ze złotem (noszę obrączkę) - nigdy wcześniej nie miałam reakcji alergicznej w kontakcie ze złotem. Pracuje zawodowo jako pracownik biurowy, mam kontakt z wieloma ludźmi, jestem mężatką, nie mam dzieci. Proszę o pomoc

Witam serdecznie,
Niespecyficzne dolegliwości somatyczne bywają czasem objawem depresji. Taki typ depresji jest określany jako tzw. depresja maskowana. Ponadto, w depresji występują takie objawy jak nadmierna senność, drażliwość, problemy z koncentracją uwagi oraz pamięcią. Pomoc mogą wówczas przynieść leki przeciwdepresyjne oraz psychoterapia.
Proponuję, aby skorzystała Pani z konsultacji lekarza psychiatry.

Serdecznie pozdrawiam