O czym mogą świadczyć ciągłe bóle brzucha i spadki żelaza?

Witam Mam na imię Anna, mam 38 lat od 2 lat zmagam się z bólem brzucha i ciągłym spadkiem żelaza. Ból nie jest mocny, ale uciążliwy (boli codziennie) w nocy również. Lokalizacja bólu to prawa strona brzucha pod żebrami. Ból raz pojawia się w środkowej części a raz bardziej z boku. Czasami promieniuje do pleców. Wyniki morfologii jeśli przyjmuję żelazo są prawidłowe. Żelazo również się podnosi, po odstawieniu leków żelazo spada a morfologia pogarsza się. Z tych dwóch powodów miałam wykonaną gastroskopię i kolonoskopię. Wynik badania histopatologicznego z gastroskopii: A - 3 wycinki z dwunastnicy: Wycinki błony śluzowej dwunastnicy z cechami przekrwienia naczyń. Kosmki prawidłowe, krypty nieco hipertroficzne pobudzone, w blaszce właściwej błony śluzowej małego stopnia limfocytarny naciek zapalny. Liczba limfocytów śródnabłonkowych poniżej 25 na 100 komórek nabłonka gruczołowego. Brak histologicznych cech choroby trzewnej. Obraz mikroskopowy odpowiada nieswoistemu zapaleniu dwunastnicy. B – 2 wycinki z antrum: Wycinki błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka: przewlekłe zapalenie / / aktywność /-/ metaplazja jelitowa /-/ zanik /-/ C – Giemza: Helicobacter pyliori /-/ Wynik badania histopatologicznego z kolonoskopii: A – Wycinki z jelita krętego: Wycinki błony śluzowej jelita cienkiego z cechami przekrwienia naczyń. Kosmki prawidłowe, krypty prawidłowe, w blaszce właściwej błony śluzowej i w błonie podśluzowej ogniska rozrostu tkanki chłonnej. Liczba limfocytów śródnabłonkowych poniżej 25 na 100 komórek nabłonka. Brak histologicznych cech choroby trzewnej. B – Wycinki z odbytnicy: Wycinki błony śluzowej odbytnicy. Architektonika i równoległość gruczołów zaburzone. W blaszce właściwej błony śluzowej małego stopnia naciek zapalny utworzony głównie z komórek jednojądrowych oraz ognisk rozrostu śródśluzówkowej tkanki chłonnej. Ropni krypt, ziarniaków nie znaleziono. Bardzo proszę o pomoc. Jaka terapia uśmierzy ból i wyleczy zapalenie żołądka i dwunastnicy? Brałam Contix 20mg bez efektu oraz Tardyferon-Fol aby uzupełnić żelazo. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie została wykryta u pani bakteria H.pylorii to leczenie zapalenia żołądka polega na przyjmowaniu inhibitorów pompy protonowej i najlepiej jeśli jest prowadzone przez gastroenterologa lub internistę.