Podwyższony odsetek monocytów we krwi

Witam robiłam niedawno morfologię krwi wszystkie wyniki krwi, moczu,trójglicerydów,glukoza są w normie. Martwi mnie jedynie podwyższony odsetek mon.eoz.baz MXD % norma wynosi od 0,0-12,0 ja mam 13,3. Żyję w ciągłym stresie, swędzi mnie też skóra gdy podrapie wygląda jakbym miała ryż pod skórą. Proszę o interpretację wyniku dlaczego jest podwyższony i co może byc pryczyną pozdrawiam Kasia

Magdalena Mroczek

Podwyższony poziom MXD i bazofili wskazywać może na zakażenie lub alergię. Przydałoby się jednak wykonać pełny rozmaz krwi obwodowej. Stres sprzyja spadkowi MXD. Wyniki powinien pomóc zinterpretować lekarz zlecający morfologię.

Witam, jeśli inne parametry morfologii krwi, w tym liczba bezwzględna (nie procent) MXD jest prawidłowa to nie uznawałbym wyniku za istotny klinicznie. Jeśli chodzi o objawy, myślę że powinna pokazać zmienione miejsca na skórze i opowiedzieć kiedy objawy występują, z czym je pani wiąże, to pomoże w ustaleniu przyczyny