Problem z pamięcią i koncentracją u 32-latka

Witam, od pół roku bardzo się męczę ze znużeniem mam też problem z pamięcią i koncentracja, chodzę śpiący. Byłem u lekarza rodzinnego zlecił morfologię, krew, mocz, wyniki w porządku, tylko glukoza 104 staram się dobrze odżywiać biorę witaminy. Jaki może być powód tego?

Wiele jest pytań, bez odpowiedzi na które, ciężko coś szczegółowego napisać. Proszę pamiętać, że przyczyny mogą być różne.

Na początek chociażby stres i napięcie, wszak ostanio nam tego przecież nie brakuje.

Niewyspanie, ale tu znów - spowodowane stresem, małą ilością przespanych godzin a może po prostu brakiem higieny czasu snu (muzyka za ścianą, jasne pomieszczenie, niewygodne łóżko).

Może nadmiar pracy a może ciągła praca przy komputerze, na dłuższą metę światło ekranu zaburza przecież prawidłowość przebiegu faz snu.

Skoro się pojawił podwyższony poziom cukru we krwi, to może jest jakiś problem z dietą, pytanie jak kształtuje się masa ciała.

A może za dużo siedzącego trybu życia w stosunku do treningów, ćwiczeń czy choćby tylko rekreacyjnych spacerów.

A może (znów to "może" ale danych przecież mało) jest to zbyt duża ilość pracy lub nauki w stosunku do czasu wolnego.

Generalnie ziołolecznictwo oferuje surowce o działaniu pobudzającym ale proszę pamiętać, że takie podkręcanie obrotów nie jest dla organizmu korzystne. Lepiej spokojnie zastanowić się nad poruszonymi przeze mnie kwestiami a wszelkie terapie konsultować ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl