Stosuję krążek, miesiączka trwa już dwa tygodnie - czy powinnam wyjąć krążek?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, czy to normalne i czy mogę dalej używać krążka antykoncepcyjnego, gdy mam nieustającą miesiączkę już od 2,5 tygodnia po pierwszym zastosowaniu krążka. Czy też powinnam wyciągnąć krążek i stosować inne metody antykoncepcji? Proszę o jakąś radę, bo jest to niepokojące.

Redakcja abcZdrowie

W takiej sytuacji niemożliwe jest podjęcie wiążących decyzji bez badania ginekologicznego. Zalecałabym jak najszybszy kontakt z lekarzem, który przepisał Pani tę metodę antykoncepcji.