Tabletka 72h po i skąpy okres

Witam serdecznie. Tydzień temu zażyłam tabletkę 72h po i wczoraj wystąpiło krwawienie, ale jest ono bardzo skąpe. Wczoraj też przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, ale boję się ze to krwawienie to tylko skutek uboczny po zażyciu tabletki "po". Regularny okres miałam dostać 28 maja jednak ze względu na stres, brak snu i nieregularne odzywanie okres ten mi się spóźniał- trudno więc powiedzieć, czy krwawienie, którego dostałam wczoraj, to mój normalny okres, czy "okres" po E********. Czy w związku z tym, że wczoraj zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjna mogę się czuć zabezpieczona? Moja pani ginekolog powiedziała, że jeśli po E****** pojawi się krwawienie, to w tym samym dniu mogę zacząć brać tabletki anty. Z tym, że martwi mnie to, że to krwawienie jest takie ubogie. Proszę o rade.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proponuję postępować zgodnie z zaleceniami Pani lekarza.
Jeśli obawia się Pani o możliwość zajścia w ciążę, to może Pani przez pierwszy tydzień zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywami. Po tym czasie działanie antykoncepcyjne będzie pełne.