Ważę 52,5 kg, mam 11 lat, jestem dziewczynką. Czy mam prawidłową wagę?

Ważę 52,5 kg, mam 11 lat, jestem dziewczynką. Jestem uczennicą, 3 razy w tygodniu mam WF i raz w tygodniu 45 min. basen. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam. Jest mała nadwaga u moich rodziców. Nigdy nie byłam z tym u lekarza bo nie było to potrzebne. Weekend (niedziela) 10.10.2010 r.: śniadanie - 2 kromki chrupkiego chleba z serem obiad - łosoś, ziemniaki z koperkiem i brokuły kolacja - nic Piątek 8.10.2010 r.: śniadanie - 3 kromki chałki z kremem czekoladowym obiad - zupa brokułowa (1 talerz) kolacja - bułka z serem. Często jadam na śniadania i kolacje krem czekoladowy, płatki czekoladowe z mlekiem 1,5 proc. Mam pewne kłopoty z cerą, nie jest to trądzik lecz wągry. Szczególnie na czole, nosie i brodzie. Nie choruję.

Witam,

najlepiej jest oceniać masę ciała w odniesieniu do wieku, płci i wzrostu. W Twoim przypadku zabrakło informacji o wzroście, stąd ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Odnośnie do opisanych przez Ciebie nawyków żywieniowych i menu mogę powiedzieć, iż:
1. W Twojej diecie jest zdecydowanie za mało produktów mlecznych, warzyw i owoców.
2. Ilość posiłków jest niewystarczająca, powinnaś spożywać 4-5 dziennie.
3. Omijasz posiłki, a nie powinnaś tego robić, gdyż regularne odżywianie „zabezpiecza” nas przed przybieraniem na wadze (należy jeść często, lecz jednocześnie się nie objadać).

Zajrzyj na: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam

PS Wszystkie decyzje koniecznie konsultuj z rodzicami.