Wysokie ciśnienie, silne zmęczenie i utrata apetytu a praca po 300h miesięcznie

Witam Od trzech miesięcy pracuję po 300h miesięcznie. Od dwóch tygodni miewam za wysokie ciśnienie (np. 144/99, puls 96), czuję silne zmęczenie i tracę apetyt. Pracuję głównie w nocy a w dzień próbuję odespać. Mam 30 lat, miałem dwie ablacje na sercu, biorę concor. Czy to objawy ewidentnie związane z przemęczeniem czy przyczyna może być inna? Czy to ostatnie ostrzeżenie, że powinienem mniej pracować? Mogę coś zrobić żeby nie zmniejszać godzin pracy i lepiej to znosić, może jakieś leki, witaminy?

Witam!
Niestety muszę Pana rozczarować, nie ma takich sposobów na zwiększenie wydolności organizmu które w bezpieczny dla zdrowia sposób pomogłyby Panu. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Dla zachowania zdrowia konieczna jest regeneracja organizmu czyli odpoczynek. Jeśli go brakuje, to organizm zaczyna nam wysyłać sygnały ostrzegawcze - złe samopoczucie, skoki ciśnienia itp. Żeby sprawdzić czy jest to skutek przemęczenia jest jeden sposób - zwolnić obroty. Wiem, że nie tak łatwo to wykonać ale proszę pomyśleć o konsekwencjach - lepiej zawczasu zapobiegać chorobom niż później je leczyć (co wiąże się często z niemożnością pracy).
Również zaburzenie rytmu snu i czuwania poprzez pracę w nocy działa niekorzystnie i może prowadzić do zaburzeń snu, obniżenia nastroju i przewlekłego zmęczenia. Jeśli już odczuwa Pan tego typu dolegliwości, proponuję skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą - dłuższe utrzymywanie się takiego stanu może doprowadzić do rozwoju depresji lub innych zaburzeń.
Dodatkowo proponuję wykonać podstawowe badania - morfologię krwi, TSH, badanie ogólne moczu.