Wzdęty brzuch i podbrzusze, gazy oraz ból w okolicach jelit

Witam, od paru dni mam wzdęty brzuch i podbrzusze, gazy oraz ból w okolicach jelit. Może to być prawdopodobnie przyczyna jedzenia zbyt dużej ilości owoców, które teraz fermentują w jelitach...co powinnam jeść, a czego nie aby wszystko wróciło do normy? czy picie kefirów i jogurtów nie pogorszy jeszcze bardziej stanu ze względu na kolejną porcję bakterii? Czy warzywa też mogą ulec fermentacji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem błędów żywieniowych. W celu złagodzenia objawów sugeruję zastosowanie leków rozkurczowych oraz zawierających symetikon w celu złagodzenia wzdęć. Do czasu ustąpienia objawów proszę stosować dietę lekkostrawną. Jogurty oraz warzywa zdecydowanie są wskazane.