Zmęczenie, senność, niewysypanie się, wielomocz

Witam. Mężczyzna, wiek - 24 lata. Proszę o wskazanie badań do objawów: zmęczenie, senność, niewysypanie się, wielomocz, częstomocz, szczypanie podczas porannego moczu, brak porannej erekcji, świąd szczególnie pleców, brak apetytu = chudnięcie, uczucie wypróżnienia nie do końca, zimne stopy i dłonie. W maju 2013 robiłem badania- glukoza 95, eGFR - 103, kreatynina 0,96, morfologia w normie, badanie moczu ok, cholesterol 141. Proszę o konkretną podpowiedź badań ponieważ lekarz bagatelizuje problem.

Myślę, że dopiero dokładne przebadanie w szpitalu pozwoli z wystarczającą pewnością stwierdzić lub wykluczyć konkretne przyczyny objawów.
I wypracować skuteczną strategię postępowania.
Jeśli nie jest Pan zadowolony z opieki dotychczasowego lekarza, to należy pomyśleć o zmianie.
To jest Pana prawo, ale zmiana lekarza powinna być rozważna, po zastanowieniu.
Czasami warto też zdecydować się na prywatną konsultację u uznanego lekarza w okolicy,
bo w końcu chodzi o Pana zdrowie.
A niestety na konsultację specjalisty często długo czeka się w NFZ.
Proszę nie liczyć na konkretną pomoc przez internet, nie jest to możliwe.
Mam nadzieję, że uda się Panu przeprowadzić dokładną diagnostykę, bo Pana opis wskazuje, że podawane objawy nie są jeszcze wyjaśnone i stan Pana zdrowia się nie poprawia.
Wizyta u seksuologa jest celowa po diagnostyce.
Brak rannych erekcji jest typowy przy zaburzeniach snu oraz występuje w wielu sytuacjach dysregulacji organizmu.
Faktowi występowania/niewystępowania rannych wzwodów przypisuje się w medycynie seksualnej aktualnie mniejsze znaczenie, niż dawniej.
Związane jest to z większą znajomością fizjologii snu i czuwania, rytmiki wzwodów nocnych powiązanych z fazą snu REM.
Zwykle po poprawie samopoczucia rane wzwody pojawiają się częściej i są "twardsze".
Podsumowując: powinien Pan dążyć do kompleksowej, wnikliwej diagnostyki. W warunkach szpitalnych byłoby to zapewne sprawniejsze, szybciej przeprowadzone.
Życzę powrotu do dobrostanu zdrowotnego. Pozdrawiam Pana. JW, Poznań.