Co znaczą te wyniki krzywej i insuliny?

Witam, chciałabym się skonsultować odnośnie wyników. Jestem 25 letnią dziewczyną 168 wzrostu i waga 87. Po zjedzeniu słodkiego powoduje osłabienie organizmu - chce mi się spać, nie mogę się skoncentrować, przy większej ilości trzęsą mi się ręce. Zrobiłam krzywą cukrową i insulinową Cukrowa: na czczo 96, po 1h 102; po 2h 44 mg/dL (wg laboratorium normy [65-100] ) Krzywa insulinowa: na cczo 15.37; po 1h 77.45; po 2h 14,24 uIm/mL (normy lab: [2,60-24,90] Moje pytanie brzmi dlaczego krzywa cukrowa lekko wzrasta po czym tak drastycznie spada? Oraz dlaczego Insulina po godzinie tak dużo wzrosła i co to może oznaczać?

Uzyskane wyniki mogą świadczyć o hipoglikemii reaktywnej (poziom glukozy po 120 minutach we krwi jest zdecydowanie zbyt niski), która powoduje zwiększoną ilość insuliny. Hipoglikemia może wiązać się z insulinoopornością. Oczywiście to oceni lekarz, więc proszę się umówić na wizytę.

Do tego czasu należy wspomóc organizm prawidłowym odżywianiem się. Pierwszym krokiem wyeliminować słodycze (+produkty zawierające cukry proste w tym napoje i soki). To one powodują największe spustoszenie w organizmie zwłaszcza w przypadku, kiedy poziom glukozy oraz insuliny nie jest na odpowiednim poziomie. Należy wybierać produkty zbożowe pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze (orzechy, nasiona, awokado, oliwki), warzywa oraz owoce (wszystkie o niskim indeksie glikemicznym). Aby nie powodować wahań glukozy, należy w jednym posiłki łączyć produkty, które zawierają białko, tłuszcze oraz węglowodany. Należy zachowywać regularność posiłków (co 3-4 godziny), między posiłkami należy pić tylko wodę lub herbatę. Nie zapominać o umiarkowanej aktywności fizycznej. Proszę rozważyć wykonanie badań na tarczycę (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem).