Złe samopoczucie i przebarwienia na żołędzi

Witam, od paru lat odczuwam zmęczenie. Choruję na łuszczycę, mam bóle stawów, odczuwam szczypanie, swędzenie skóry i ból głowy podczas głębokiego nabierania oddechu, rwanie ścięgien w odcinku szyjnym. Często czuję pieczenie w cewce moczowej, zmiany na żołędziu, przebarwienia, czerwone krosty. Jestem nerwowy, kłucie w mięśniach, mimowolne odruchy, tiki. W szpitalu wykluczyli łuszczycowe zapalenie stawów, Zespół Reitera. Badanie chlamydii, mycoplasmy, hominis, ureaplasmy, urealyticum. Posiewy moczu, wymazy z cewki ujemne. Aktualne badanie krwi: wbc 7,50; neu 3,76; lym 3,07; mono 420; eos 17;6 baso 077; rbc 5,20; hgb 15,7; hct 45,2; mcv 86,9; mch 30,1; mchc 34,7; rdw 10,4; plt 248; mpv 6,32; ob 4 crp; 0,15 mg|dl. Rozmaz krwi: Mieloblasty 0; Promielocyty 0; Mielocyty 0; Metamielocyt 0; Pałeczki 1(2%); segmenty 22(44%); neutrof suma 23(46%); Eozynofile 0 (0%); Bazofile 0 (0%); Granul suma 0 (0%); Monocyty 0 (0%); limfocyty 27 (54%); suma 50 (100%). Jakie mogą być przyczyny takiego samopoczucia?

Witam!
Przedstawione wyniki wykonanych badań nie zawierają istotnych nieprawidłowości. Trudno wskazać konkretną przyczynę odczuwanych dolegliwości. Najbardziej prawdopodobne przyczyny zostały wykluczone podczas pobytu w szpitalu, gdzie ewidentnie wykluczono organiczne podłoże zgłaszanych dolegliwości. Warto jeszcze skonsultować problemy ze strony narządów moczowo-płciowych z dermatologiem w celu określenia ewentualnej ich przyczyny. W przypadku braku ewidentnych zmian organicznych w obrębie narządów moczowo-płciowych można podejrzewać podłoże psychogenne opisywanych dolegliwości np. dystonię neurowegetatywną, inaczej zaburzenia somatopodobne. Proponuję wówczas skonsultować problem z psychiatrą, gdyż to Ci specjaliści zajmują się problemami, w których przyczyna somatyczna jest nieuchwytna, a może być spowodowana czynnikami psychicznymi. Do wizyty nie jest potrzebne skierowanie, a korzyści z odpowiedniego leczenia mogą być znaczne. Na skutek właściwego leczenia może dojść do zmniejszenia dolegliwości lub nawet ich częściowego ustąpienia. W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej, zachęcam do wizyty u wskazanych specjalistów. Pozdrawiam serdecznie!