Antykoncepcja, trądzik i wypadanie płatka zastawki - jakie badania zrobić?

Witam, kobieta 32 lata. Mama 8 letniej Zuzi. Antykoncepcję brałam przez 14 dni (kolejną już) i niestety moje serce się  buntuje tylko nie wiem dlaczego-kardiolodzy nic nie widzą. Dodam że mam wypadanie płatka biorę b*** 2,5 mg i  magnez z witaminą B6 od kilku lat. Po tabletkach mam przeskok serca jak przy silnym "wypadnięciu" ja nazywam to atakiem. Utrzymuje się  to ok. 3 dni i z dnia na dzień coraz gorzej ataki miałam co prawie minutę, antykoncepcje przerwałam. Tętno w normie ale co 3 uderzenie serca było tak mocne ze bałam się że nie wróci do swojego stanu-to samo działo się  po antybiotyku t*** który brałam 3 miesiące temu również na trądzik. Kardiolodzy rozkładają rece nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Chciałabym wyleczyć trądzik tylko jak? Mam obniżony TSH ,F3 i F4 w normie, tyje bez powodu choć prawie nic nie jem, mam trądzik na twarzy i plecach, rosną mi wąsy i mam straszny łojotok. Mówią ze badania są dobre wiec o co chodzi? dlaczego mój organizm nie przyjmuje takich leków a po hormonach po dwóch tygodniach widziałam poprawę. Błagam o pomoc! jakie badania mam wykonać ???? Beata

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wypadaniu płatka zastawki mitralnej nie towarzyszy jej niedomykalność i wsteczny przepływ krwi z lewej komory do lewego przedsionka, to uważa się, że można stosować dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną. W przeciwnym wypadku możliwe jest jedynie stosowanie antykoncepcji jednoskładnikowej, która wiążę się z koniecznością bardzo regularnego przyjmowania tabletek oraz ryzykiem częstych, nieregularnych krwawień z dróg rodnych.

Zaburzenia rytmu serca mogą być Pani indywidualną reakcją na tabletki antykoncepcyjne.

Wydaje mi się, że zaburzenia hormonalne są powodem wszystkich Pani dolegliwości związanych z trądzikiem, owłosieniem i nadwagą. Objawy mogą wskazywać na zespół Cushinga, hiperprolaktynemię czy PCOS. Powinna się Pani udać do dobrego lekarza endokrynologa, który podejmie się diagnostyki i później ewentualnego leczenia. Możliwe, że będzie można uniknąć stosowania antykoncepcji hormonalnej i jednocześnie ograniczyć wydzielanie hormonów androgennych, powodujących nadmierne owłosienie i trądzik.

Pozdrawiam serdecznie!