Ból nóg i lęk przed zakrzepicą

Witam serdecznie,pisałam wczoraj lecz nadal nie wiem co mam robić. W Zeszłym roku miałam robione badanie nogi u chirurga naczyniowego, stwierdził że mam zdrowe żyły i nic mi nie jest a teraz ból powrócił, mam depresję lekowa boję się że mam zakrzepice chociaż noga nie jest spuchnieta tylko czuje w niej pulsowanie i ból też nie jest silny. Proszę o pomoc bo jestem bezradna i strasznie cierpię ;( Dodam że mam siedząca pracę po 8 godzin codziennie i do tego miewam bóle pleców. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia /psychoterapii/.
Pomoc może Pani uzyskać np,: w Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam! Jeżeli pani odczuwa bóle pleców i ból w nodze, może to być promieniowanie od kręgosłupa. Ma pani pracę statyczną - siedzącą przy komputerze co wpływa na zmiany w kręgosłupie. Proszę zgłosić się do lekarza ortopedy i reumatologa - zrobić prześwietlenie a potem może będą potrzebne inne zabiegi rehabilitacyjne.

Na pewno proszę przebadać się pod względem medycznym u specjalistów z odpowiednich dziedzin, żeby wykluczyć przyczyny fizyczne. Jednak wziąwszy pod uwagę Pani uwagę o depresji, jest bardzo prawdopodobne, że Pani obawy to dalsze objawy zaburzeń lękowych. Bardzo zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą, najlepiej poznawczo-behawioralnym.
Pozdrawiam

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia badań lekarskich, jeżeli przyczyny czysto somatyczne zostaną wykluczone podłoże pani problemów jest prawdopodobnie lękowe (nerwicowe) ale to również należy potwierdzić diagnozą u lekarza psychiatry oraz dodatkowo psychologa - psychoterapeuty. Jeżeli diagnoza nerwicy zostanie potwierdzona zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.