Co jeść po diagnozie uczulenia na gluten?

Wczoraj lekarz rodzinny stwierdził, ze nie moge jesc glutenu po tym jak przuszlam z przeswietleniem zeber gdzie bylo widać babel powietrza w zoladku. Zakazal mi jest słodyczy, maki i ziemniakow. Dlaczego ziemniakow skoro widze, ze ludzie ktorzy sa bezglutenowi moga je jesc? Mąka i ziemniaki sa wszedzie, to co ja mam zyc lizakach? Dlugo pozyje, nie ma co... Mam zamiar zapisać sie do gastrologa. Nigdy nie mialam żadnej alergii pokarmowej, wszystko zaczelo sie po leczeniu tradziku. Owocow tez nie m

Witam serdecznie,

lekarz bez wykonania testu na nietolerancje glutenu nie ma podstaw aby wykluczyć go z diety. Proszę wykonać wspomniane testy.
Jeżeli wyjdzie nietolerancja na gluten to należy wykluczyć głownie produkty zawierające mąkę pszenną. Nie wskazane są także inne produkty naturalnie zawierające gluten a całą listę można znaleźć w internecie.
Proszę się nie obawiać obecnie na rynku jest mnóstwo produktów bezglutenowych :) Nie mniej jednak zachęcam do zrobienia testów.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk