Co może oznaczać pogorszenie się stanu zdrowia?

Witam. Od Lutego bierzącego roku mój stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Mam pewnego rodzaju napady drętwienia/skurczy rąk towarzyszy temu suchość w gardle oraz lęk i niepokój. Do tego skoki ciśnienia do 170, bezdech senny, omamy hipnagogiczne, ucisk przy prawej skroni, mrowienie rąk, drżenia pęczkowe, fascykulacje mięsci oraz innych partii ciała w tym klatki piersowej. Mało tego zaczęły dręczyć mnie ataki wilczego głodu. Czasami nawet jak zbyt długo nie jadłem to czułem się słabo oraz ucisk w głowie. Kilka razy do pracy wzywałem karetkę. Pracowałem jako kierowca autobusu. Wystraszyłem się że to może być zawał albo udar. jednak po badaniach nic poważnego nie wyszło. Ataki najczęściej dotykały mnie w pracy. Za dnia codziennego było nawet lepiej. Pracowałem tak do konca kwietnia bo za bardzo się męczyłem. Dodam że na początku roku w sylwestra miałem mały wypadek. Dostałem petardą w głowę i zaczęły dręczyc mnie bóle głowy oraz migreny. 15 stycznia zrobiłem tomografie głowę w podstawowych częściach obu płatów skroniowych widoczne były ogniska o silnie obniżonej gęstości sugerujące zajście stłucznie. Następnie na początku lutego doszło do pierwszego ataku. Poczułem zalewające ciepło całego ciało i niemogłem złapać oddechu. Ręce zaczęły mi drżeć i mrowieć oraz suchość w gardle. Po wezwaniu karetki ratownicy nic poważnego nie stwierdzili. Wtedy zrobiłem jeszcze raz tomografie komputerową jednak nie doszło wtedy do żadnego wylewu, ani nie miałem krwiaka. Po ostatnim stłuczeniu nie uchwycono żadnych zmian ogniskowych. W Marca doznałem kolejnego ataku tym razem bardziej gwałtownego. Zaczęło się od delikatnego mrowienia rąk i lewej stopy oraz przelewania w żałądku. Nagle poczułem jakby gwałtowny skurcz czy spięcie całego ciała. Znowu suchość w gardle i słabo mi się zrobiło. Po wezwaniu karetki ponownie nic nie stwierdzili i odesłali mnie do szpitala psychiatrycznego. Psychiatra stwierdził u mnie nerwicę i przepisał parogen, ale nie chciałem tego brac żeby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić i użależniać się od tego. Nie mam zaufania do antydepresantów. Po tym zakończyłem pracy w komunikacji miejskiej robiłem różne badania. Kiedy skończyłem pracować jako kierowca napady nadal się pojawiały choć nie były tak częste i gwałtowne. Ograniczały się jedynie do skurczów i drętwień mięśni po czym przychodziły po paru minutach. Gastroskopia i USG jamy brzusznej. W Gastroskopii stwierdzono jedynie reflus z H.Pylori pozytywny. brałem na to anty 3 antybiotyki Contix, Metronidazol oraz Ospamox. Ale nie pomogło. Nadal męczył głód i dziwne stany. Badania krwi - Sód 139, Potas - 3,9, Kreatynina 0,92. hormony tarczycy TSH 1,63, Tyroksyna FT4 20,78, Trijodotyronina 5,23. Tarczyca w położeniu typowym. EEG rytm alfa o częstotliwości 11Hz i amplitudzie do 30-40uV w okolicach tylnych RZ obecna. Na tym tle rejestruje się nieliczne, sporadyczne fale theta ok. 7Hz o amplitudzie nieco większejod tła w okolicach skroniowo-ciemieniowo potylicznych. HW Bardzo nie znacznie nasila zmiany. FS bez wyraźnego wpływu na zapis Na ostatnim badaniu stanęło na tężyczce. Brałem Magnez, potas ale nie zawsze pomagało. A w ostatnim tygodniu wszystko jakby powróciło. Ucisk w głowie, drętwienie rąk, mrowienie rąk, drżenia pęczkowe, dziwne stany. Już tego nie wytzymuję. Nie wiem na co mam się leczyć.

Jeśli psychiatra stwierdził nerwicę i przepisał konkretny lek, to należałoby go brać. Chyba że źle Pan reaguje na ten konkretny lek i wtedy trzeba lekarzowi zgłosić i otrzyma Pan inny. Jeśli nie ufa Pan temu psychiatrze, to można iść do innego. A przede wszystkim - zachęcam do podjęcia psychoterapii.

Zapraszam np. do mnie, tel. 51314 3368. Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie systemowym. Prowadzę też zapisy do grupowej terapii. Jeśli woli Pan korzystać z NFZ to psychiatra z pewnością da Panu skierowanie. Warto pomóc sobie tą drogą.

Pozdrawiam
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiapary
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupy