Co oznacza u mnie ten MR przy silnych bólach kręgosłupa?

Witam serdecznie. Mam 36 lat, od dziecka cierpię na bardzo silne bóle całego kręgosłupa przez co byłam rehabilitowana i leczona lekami przeciwzapalnymi i silnymi lekami przeciwbólowymi. W ostatnim czasie bóle kręgosłupa tak bardzo się nasiliły, że lekarz ortopeda wysłał mnie na rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego z powodu dużej sztywności w dolnej części kręgosłupa, przykurczu mięśni w nogach (w pozycji leżącej podniosę wyprostowane nogi tylko na wysokość ok 45 stopni) , brak możliwości siadu w pozycji leżącej bez pomocy rąk, brak możliwości dotknięcia palcami rąk stóp w pozycji stojącej. Bardzo silne bóle kręgosłupa ,nie do wytrzymania, uniemożliwiają mi siedzenie ( ból w okolicy kości ogonowej) i promieniują do obu nóg jak przy rwie kulszowej. Miałam wykonane RTG kręgosłupa, gdzie prócz niewielkiego skrzywienia kręgosłupa oraz spina bifida S1 nie wyszło nic niepokojącego oraz rezonans magnetyczny. Opis brzmi następująco: MR lędźwiowego odcinka kręgosłupa wykonano w przekrojach strzałkowych w sekwencjach T1, T2,STIR, oraz w płaszczyznach poprzecznych T2. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa o spłaconej lordozie, Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Trzony kręgów zachowanej wysokości. W trzonie kręgu S3 zmiana o sygnałach naczyniaka wielkości 10 mm. Obniżenie i dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 Przykręgosłupowe tkanki miękkie bez uchwytnej patologii. Stawy międzykręgowego z obecnością zmian zwyrodnieniowych Rdzeń kręgowy zakończony na poziomie Th12/L1. Nie pogrubiałe, bez patologicznych sygnałów. W kości krzyżowej na poziomie S2/S3 okołokorzeniowe torbiele Tarlova w otworach krzyżowych ,po stronie prawej do 18 mm ,po stronie lewej do 9 mm w płaszczyźnie poprzecznej. Na poziomie L4/L5 niewielkie obwodowe uwypuklenie tarczy krążka międzykręgowego ze szczeliną w lewo bocznej części krążka włóknistego. Tarcza krążka przylega w odcinku zewnątrzotworowym do lewego nerwu rdzeniowego L4 z możliwym, dyskretnym modelowaniem nerwu. Na pozostałych poziomach krążki nieuwypuklone. Zobrazowane badaniem kanał kręgowy i otwory międzykręgowe niezwężone. Wnioski: Początkowe zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne odcinka L-S kręgosłupa. Niewielkie obwodowe uwypuklenie tarczy krążka L4/L5 dyskretnie modelujące zewnątrz otworową część nerwu rdzeniowego L4 po stronie lewej. Bardzo proszę o odpowiedź czy ten wynik jest prawidłowy czy zaburzony i w jakim stopniu, czy będzie potrzebna operacja kręgosłupa,bym pozbyła się bólu przez który nie mogę funkcjonować, gdyż jest tak silny oraz czy ewentualna operacja może być dla mnie niebezpieczna i skończyć się np wózkiem inwalidzkim( mam 3 dzieci z czego 2 jest niepełnosprawnych i wymagających leczenia,więc muszę być sprawna) . Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

RTG ; TK ;MRI głowy i kręgosłupa do interpretacji klinicznej

Opisane zmiany wielopoziomowe dyskopatyczne do obejrzenia na płyce CD

Torbiele pajęczynówki zwykle wrodzone, Nie wymagają interwencji ...

Opisane objawy mogą wskazywać na różne przyczyny ...Konieczna pełna konsultacja, pełny wywiad , badanie ; historia pacjenta; leki, inne schorzenia, zabiegi etc etc