Co znaczą kłujące rytmiczne bóle najczęściej w okolicach podbrzusza i głowy?

Witam. Od kilku lat mam problem z ciągłym marznięciem, sennością i zmęczeniem. Wypadają mi włosy a skóra jest sucha. Bolą mnie też plecy w okolicy lędźwi i drętwieje tył głowy. Miewam też kłujące rytmiczne bóle najczęściej w okolicach podbrzusza i głowy. Kiedyś byłam pełna energii a teraz jestem jak staruszka a mam 35 lat. Robiłam morfologię, Ft3, Ft4, Tsh, Asp, Alt, mocznik, kreatynina, cholesterol. Usg brzucha. Rtg kręgosłupa. Wszystko wychodzi dobrze. Gdzie szukać pomocy?

Witam!
Jeżeli tak jak Pani napisała badania wypadają prawidłowo to należy jeszcze sprawdzić, czy nie ma Pani problemów emocjonalnych. Poradnia Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, określą profil osobowości i zaproponują jakąś formę leczenia. Dolegliwości jakie Pani opisała nie są żadną rzadkością w nerwicach. Na efekty i tak trzeba będzie kilka tygodni poczekać bo taka jest specyfika tych form leczenia (psychoterapia ze wsparciem lekami p/depresyjnymi. Warto spróbować!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień dobry. Jeżeli badania nie wskazują na przyczyny opisanych przez Panią objawów po stronie medycznej, najprawdopodobniej mają one swoje podłoże w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Proszę umówić się na konsultację z psychologiem, psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą. Tylko bezpośrednia konsultacja pozwoli na określenie ewentualnych przyczyn a także umożliwi na dobranie właściwej metody terapeutycznej. Zależnie od oceny Pani ogólnego stanu oraz od nasilenia objawów wskazaniem może być psychoterapia lub psychoterapia wspomagana farmakoterapią (zwykle leki stosuje się doraźnie i tylko jeśli zachodzi taka potrzeba). Sam proces diagnostyczny może wymagać więcej niż jednej konsultacji, dlatego zachęcam Panią do podjęcia jak najszybciej właściwych kroków celem zweryfikowania powodów opisanych trudności w sferze emocjonalnej i umożliwienie zastosowania odpowiednich zaleceń terapeutycznych. Wspomina Pani, że opisane dolegliwości towarzyszą Pani od lat. Jeżeli nie zostaną one wyeliminowane u swych przyczyn, zachodzi ryzyko ich nasilania się w czasie i mogą one skutkować głębszymi zaburzeniami. Zwykle praca terapeutyczna pozwala na opanowanie sytuacji i powrót pacjenta do równowagi wewnętrznej. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/