Co zrobić w przypadku dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego?

Witam, od prawie 6 miesięcy borykam się z problemem, z którym sobie nie radzę. Z powodu dużego stresu i złej diety, schudłam gwałtownie 5 kg w ciągu dwóch miesięcy (schudłam do 41 kg przy wzroście 160 cm). Z tego powodu zatrzymał mi się okres. W celu jego wywołania, został mi przepisany Regulon, po którym zaczęły się jeszcze większe problemy: dostałam zatwardzenia, które trwało prawie 7 dni, a następnie po nich zaczęłam mieć biegunki, zaczęłam mieć też dziwne uczucie "drgań" w jelitach, na początku tylko po jedzeniu (zaczęłam jeść jeszcze mniej, schudłam do 39 kg), później tylko jak leżałam na prawym boku, a od prawie 4 miesięcy towarzyszy mi to cały czas. Od dwóch miesięcy jestem pod opieką psychiatry - dostaję Escitalopram Actavis 15 mg x1dziennie i Trittico 50 mg x1 dziennie. Dodatkowo od dwóch miesięcy jestem pod opieką gastrologa. Aktualnie przyjmuję: Debutir 2x dziennie, Duspatalin Retard 2x dziennie i Magnez. Badania krwi oraz moczu wyszły prawidłowe, krwi utajnionej w kału brak, CRP w normie, USG wewnątrzmaciczne nie wykazało żadnych zmian, natomiast przez ścianę macicy widać było moje jelita które dosłownie wariują jak wąż ogrodowy. Gastroskopia (ok. 3 tyg temu) wykazała brak Celiakii, natomiast test na Helicobacter wyszedł pozytywny, dodatkowo w moim żołądku zalegają spore ilości żółci z bąbelkami. Dostałam na to Controloc 40 x 2 dziennie (biorę 10 dzień) oraz antybiotyk Pyrela (dzisiaj zakończyłam leczenie), dodatkowo enterol 250. Dostałam skierowanie na kolonoskopię, termin mam pod koniec października. Przez ostatnie 6 tygodni byłam na diecie LOW FODMAP (Gastrolog podejrzewał ZJD). NIC mi nie pomaga. Oprócz dziwnego drżenia w jelitach, które towarzyszy mi całą dobę, a nasila się zwłaszcza wieczorem i nie przestaje nawet na chwilę, mam częste biegunki, bardzo głośne przelewania w brzuchu, spuchnięty dół brzucha, a ruch moich jelit jest widoczny gołym okiem - brzuch dosłownie mi faluje, momentami z lewej albo z prawej strony jelito aż "wychodzi" poza obręb brzucha i mogę go dotknąć. Co mi może dolegać? Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Nie daję już sobie z tym rady :(

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zgłosić się do gastroenterologa i kierować się jego zaleceniami.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.