Czuję się gorzej w trakcie leczenia przeciwdepresyjnego - czy to menopauza?

Witam, Mam 46 lat, od paru ładnych lat leczę się na depresję, cóż z rożnym skutkiem, ale ostatnio zdecydowanie pogorszyło się moje samopoczucie fizyczne. Jestem wiecznie zmęczona (bardzo), śpiąca, często boli mnie głowa, a przez ostatnie dwa trzy dni mam takie dziwne odgłosy i uczucie w głowie - jakby co jakiś czas na 2 , 3 sekundy "zatykał głośno zegar". Ogólnie jestem do niczego, a i często mnie mdli, choć bez wymiotów, zwłaszcza rano. Miałam robione podstawowe badania krwi, właściwie poza wysokim cholesterolem nic nie wykazały. Kłopoty z ciśnieniem i cholesterol mam prawdopodobnie po długim przyjmowaniu leków na depresję, ostatnio mi je zmieniono. Już nie wiem co robić. Bardzo utrudnia mi to życie, wczoraj nie byłam w stanie iść do pracy. Postanowiłam iść jeszcze do ginekologa, bo może to już okres przekwitania? Jestem załamana i znowu pogłębia mi się depresja, bo jak człowiek źle się czuje fizycznie, to trudno żeby jego psychika była w dobrym stanie... Gdzie jeszcze ewentualnie mogę iść po pomoc? Chcę też zrobić badanie na tarczycę i zawartość minerałów (potas, magnez itp.), ale nie wiem co jeszcze?) Bardzo proszę o pomoc, wskazówkę gdzie mam się udać, Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Jeśli w przeszłości występowały u Pani stany depresyjne, to w wieku okołomenopauzalnym (45 - 49 lat) ryzyko kolejnego epizodu depresyjnego znacznie się zwiększa. Szacuje się, że zaburzenia depresyjne występują u połowy kobiet w tym okresie życia.
Typowe, oprócz obniżenia nastroju, przygnębienia, jest występowanie: niepokoju, dolegliwości fizycznych (np. kołatania serca, zwiększonej potliwości, objawów żołądkowo-jelitowych) oraz problemów ze snem.
Podstawową  formą leczenia jest przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych.
Jeśli same leki przeciwdepresyjne nie pomagają, wskazane może być dołączenie leku hormonalnego. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja u ginekologa.
Opisywane przez Panią objawy, takie jak: bóle głowy, senność, uczucie osłabienia mogą być efektem ubocznym stosowanego leczenia przeciwdepresyjnego. Proszę skonsultować się z prowadzącym leczenie psychiatrą - czasem wystarczy zmienić porę przyjmowania leku lub jego dawkę, aby objawy ustąpiły. Do rozważenia jest również zmiana leczenia przeciwdepresyjnego.

Z pozdrowieniami