Czy mogłam zajść w ciążę w czasie pettingu?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie. Ale w listopadzie wzięłam tylko 14 tabletek, następnie zrobiłam 7-dniową przerwę. Od 21 listopada zażywam je już regularnie, tzn. całe opakowanie, następnie przerwa. Cykle mam przeważnie tak 28-29 dni. 5 lutego uprawiałam z chłopakiem petting, doszło do wytrysku. Niby wytarł ręce w chusteczkę, ale dalej mnie pieścił w intymnym miejscu. 9 lutego dostałam krwawienie z odstawienia. Od 2 dni mam delikatne bóle podbrzusza, czy to oznacza, że mogło dojść do zapłodnienia? Zaznaczam, że od 2 tygodni jestem przeziębiona. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skoro przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to ryzyko wystąpienia owulacji jest niewielkie - ok. 1% pań stosujących tę metodę antykoncepcyjną zachodzi w ciążę rocznie. Może Pani więc odbywać pełne stosunki, z ejakulacją w pochwie, bez większych obaw. Zapłodnienie w wyniku opisanych przez Panią pieszczot jest bardzo mało prawdopodobne nawet u kobiet, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej. By doszło do poczęcia, zwykle konieczna jest bowiem większa ilość nasienia w drogach rodnych. Niewielkie bóle w podbrzuszu nie są objawem specyficznym dla ciąży. Mogą nawet pochodzić z układu pokarmowego lub moczowego. Gdyby dolegliwości utrzymywały się w ciągu następnego tygodnia lub nasiliły się, albo też gdyby dołączyła gorączka, powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego lub ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!