Kobieta , 30 lat Uczucie chwiania się i mety przed oczami. Wykonanie badania: crp, ob,morfologia,alt,kreatynina,sód, potas,tsh,żelazo,magnez,ekg, usg jamy brzusznej,cytologia,dno oka i ciśnienie srodooczne,badanie neurologiczne bez uchwytnych objawów oponowych,ogniskowych i patologicznych. Mam pytanie czy to uczucie chwiania się i mety przed oczami to objaw zaburzeń adaptacyjnych tak jak sugeruje neurolog czy może objaw guza mózgu i potrzebne jest wykonanie rezonansu mózgu?. Bardzo proszę o odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Anna Demarczyk 84
Mgr Anna Demarczyk Psycholog, Warszawa 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry. Diagnostyka medyczna nie wykazała nieprawidłowości, warto zaufać jej także w tym względzie, że być może przyczyna leży w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Konieczność podjęcia terapii psychologicznej to lepsza wiadomość niż niepokojąca chora medyczna. Psychoterapia pozwoli Pani na powrót do równowagi i na odzyskanie komfortu życia. Myślę, ze warto. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Cytologia – Młode dziewczyny często zastanawiają się co to jest cytologia. Tymczasem jest ona jednym z elementarnych badań w ginekologii. Cytologia pozwala na ocenę mikroskopijną komórek nabłonka pokrywającego część Badanie dna okaBadanie dna oka (oftalmoskopia), tj. badanie tylnego odcinka oka, jest jednym z podstawowych badań okulistycznych. Odbywa się za pomocą wziernika ocznego (oftalmoskopu).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

Rezonans magnetyczny układu oddechowego

Badania za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI, MR) stały się przełomem w diagnostyce medycznej. Metoda ta umożliwia bowiem precyzyjne rozpoznanie ciężkich chorób, w szczególności chorób nowotworowych. Pozwala przy tym na bieżącą kontrolę skuteczności...

Dieta przy refluksie - zasady, przeciwwskazania, zalecenia

Objawy refluksu - symptomy charakterystyczne i współtowarzyszące

Refluks to użytkowa nazwa choroby refluksowej przełyku. Jest to zespół różnorodnych dolegliwości, które wywołane są zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku. Połykany pokarm, zamiast trafić do żołądka, cofa się do przełyku razem z treścią żołądkową oraz...