Kobieta , 30 lat Uczucie chwiania się i mety przed oczami. Wykonanie badania: crp, ob,morfologia,alt,kreatynina,sód, potas,tsh,żelazo,magnez,ekg, usg jamy brzusznej,cytologia,dno oka i ciśnienie srodooczne,badanie neurologiczne bez uchwytnych objawów oponowych,ogniskowych i patologicznych. Mam pytanie czy to uczucie chwiania się i mety przed oczami to objaw zaburzeń adaptacyjnych tak jak sugeruje neurolog czy może objaw guza mózgu i potrzebne jest wykonanie rezonansu mózgu?. Bardzo proszę o odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Anna Demarczyk 85
Mgr Anna Demarczyk Psycholog, Warszawa 85 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry. Diagnostyka medyczna nie wykazała nieprawidłowości, warto zaufać jej także w tym względzie, że być może przyczyna leży w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Konieczność podjęcia terapii psychologicznej to lepsza wiadomość niż niepokojąca chora medyczna. Psychoterapia pozwoli Pani na powrót do równowagi i na odzyskanie komfortu życia. Myślę, ze warto. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Cytologia – Młode dziewczyny często zastanawiają się co to jest cytologia. Tymczasem jest ona jednym z elementarnych badań w ginekologii. Cytologia pozwala na ocenę mikroskopijną komórek nabłonka pokrywającego część szyjki macicy pod względem stopnia zagrożenia rozwoju Badanie dna okaBadanie dna oka (oftalmoskopia), tj. badanie tylnego odcinka oka, jest jednym z podstawowych badań okulistycznych. Odbywa się za pomocą wziernika ocznego (oftalmoskopu).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: