Jak usunąć nadmiar flegmy z przełyku?

Dzień dobry. od kilku miesięcy mam problem z zalegającą/ nadmiarem flegmy w przełyku, uczucie "kluski". Rano i w nocy jest ok, natomiast nasila się po posiłkach. W lutym robiłam gastroskopie i wyszło, że mam zapalenie żołądka oraz bakterie Helicobacter. Dwa tygodnie temu zakończyłam leczenie na bakterie antybiotykiem o nazwie Pylera. Biorę jeszcze Emanere (IPP) oraz probiotyk. Od dłuższego czasu staram się jeść zdrowiej, mniejsze posiłki i częściej. Unikam produktów, po których czułam dyskomfort (słodycze, pomidory, kawa, herbata czarna, mięta, cytrusy, alkohol, napoje gazowane). Byłam u laryngologa i wszystko jest ok z moimi zatokami. Biorę również stałe leki na alergię. Co zrobić, żeby pozbyć się tej flegmy? Czy może być to jakaś alergia pokarmowa? Proszę o radę, bo to dosyć uciążliwe, ciągłe odchrząkiwanie. Dziękuje i pozdrawiam.

Objawy takie są najczęściej skutkiem refluxu , z tym że o ile np. zgaga cofa się po kilku dniach brania leków Twojego skutki poza przełykowe zaczynają się goić dopiero po 6 tyg. brania Max dawki blokera 2x dziennie . Plus prokinetyk np. Prokit 50 3x dziennie i obostrzenia dietetyczne