Jak zapanować nad swoim życiem?

Witam, mam 17 lat. Wiem, że ten wiek jest okresem dojrzewania, etapem zmiany osobowości człowieka, ale myślę, że akurat to mam za sobą. Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu dużo przebywałam w szpitalu. Omdlenia, bóle głowy. Kilkukrotnie pogotowie zabierało mnie do szpitala i nie stwierdzono choroby. Ostatnio zaczęłam zastanawiać się z mamą, co jest przyczyną. Otworzyłam się przed nią i opowiedziałam o swoich problemach. Mianowicie chodzi o to, że boję się chodzić do szkoły, a to z tego powodu, że zostałam usadzona z matematyki. Zostałam w tej szkole i uczy mnie ta sama nauczycielka. Przed każdą lekcją mam dziwne uczucie strachu, odczuwam wewnętrzną panikę. Wtedy odechciewa mi się żyć... Kolejnym problemem jest to, że ciągle wmawiam sobie, jaka jestem zła. Niegdyś mówiłam ciągle o tym, że chcę mieć w przyszłości dzieci, szczęśliwą rodzinę - tak nagle zmieniłam zdanie. Nie chcę mieć dzieci, nie chcę mieć rodziny. Straciłam chęć wykonywania swoich wielkich pasji, które jeszcze całkiem niedawno robiłam z największym zaangażowaniem. Nocami budzę się, miewam dziwne sny, niczym koszmary. Godzinami nie śpię. Straciłam też 4 kg na wadze w ciągu bardzo krótkiego czasu. Często płaczę, jestem monotonna, zawsze na wszystko mam czas. Co powinnam zrobić? Jak zapanować nad swoim życiem?

Witam,

Sytuacja jakiej doświadczyłaś w szkole oraz związany z nią stres powoduje Twoją panikę i lęk przed szkołą, ale również oceną, porażką.
Porozmawiaj z mamą i umówcie wizytę u psychologa. Rozmowa i praca ze specjalistą z pewnością pomoże Ci uporać się z traumatycznymi przeżyciami, lękiem przed szkołą, zniechęceniem a przede wszystkim bezsennością. Uzyskanie spokoju wewnętrznego oraz harmonii pozwoli Ci spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy.

Powodzenia i pozdrawiam