Jakie badania warto wykonać celem dalszej diagnostyki?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mam dziwne dolegliwości, żaden lekarz nie postawił 100% pewnej diagnozy.Prosiłbym o wskazanie jakie badania powinny być jeszcze wykonane aby można było postawić jednoznaczną diagnozę i zacząć leczenie. 1.2016 chrypka utrzymująca się ponad 3 tygodnie, bóle gardła, osłabienie, senność a pomimo tego p. z zaśnięciem i budzenie się w nocy, problemy z koncentracją, pamięcią. badanie: wykonana endoskopowe banie krtani wynik: "nos obustronnie, ale więcej na lewo skrzywienie przegrody nosa, gardło migdałki zwłókniałe twarde retencyjne, łuki przekrwione krtań bz, gardło dolne bz. gardło górne pasma adenoidu. Do rozważenia adenotonsillectiomia." 2. lipiec 2017 totalne osłabienie, senność, bóle pod pachami, b. duże bóle głowy potrafiące obudzić w nocy, wymioty, drętwienia rąk, ust,problemy z widzeniem,problemy z koncentracją, pamięcią. badanie: rezonans magnetyczny głowy wynik: "prawidłowa intensywność sygnału istoty szarej i białej półkul mózgu oraz struktur tylnojamowych, bez obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Szyszynka niepowiększona, z niewielka torbielą średnicy 5mm. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszony, prawie symetryczny. Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej w normie. Zakontraktowanie zatok żylnych opony twardej prawidłowe, z rozwojową asymetria zatok poprzecznych i esowatych ( wąskie -hipoplastyczne po stronie lewej.) Nerwy VII i VIII niepogrubiałe, o prawidłowym przebiegu przez zbiorniki katów mostowo-móżdżkowych, nie wykazują patologicznego wzmocnienia kontrastowego. W lewej zatoce szczękowej pojedynczy polip wielkości 1 cm. Poza tyn powietrzność zatok obocznych nosa prawidłowa. Minimalne nieznacznie lewostronnie skrzywienie przegrody nosa. W gałęzi żuchwy po stronie prawej ustani ząb trzonowy wydaje się częściowo zatrzymany. Wrzesień 2017 wykrycie małego guzka z tylu szyi(nieprzesuwalnego, twardego) 3. grudzień 2017 swędzenia całego ciała utrzymujące się około miesiąca, w styczniu bóle lewej strony ciała, uczucie ciągnięcia w szyi. Bóle szyi po lewej i prawej stronie (kilkusekundowe), gardła również. badanie: luty 2018, usg tarczycy (plus pobieżnie węzłów chłonnych) wynik: PP o wym. 16x18x50mm. LP o wym. 17x16x46mm. Cieśn 4mm. Echo jednorodne. Guzków nie stwierdzam. Ślinianki bez cech patologii. Widoczne węzły chłonne na poziomie 1a, 1b oraz na poziomie 2 szyi, dl.pon, 16mm, z prawidłowa zatoka tłuszczowa, wym.krotki węzłów ok. 3mm. Doły nadobojczykowe wolne. W obrębie karku w miejscu zgrubienia , widoczny węzeł chłonny dl. 10mm z prawidłową zatoka tłuszczową. w obrębie mięśnia szerokiego szyi widoczna blizna włóknista na obszarze 38x3mm. Korzenie nerwowe VI, VII nieposzerzone. maj 2018 usg tarczycy: wynik: Cieśn tarczycy 4,5 mm. PP o wym. 18x18x39 mm, objętość 6,9ml. LP o wym 17x18x38 mm, objętość 6,3ml. Struktura tarczycy jest niejednorodna. W obu płatach kilka nieostro ograniczonych guzków o mieszanej echogenicznosci średnicy do 6mm. Napisałem te objawy które pamiętam, ponieważ było to dość dawno temu mogłem coś pominąć. Tym bardziej że od dłuższego czasu mam problemy z pamięcią. Proszę napisać co to może być i jakie badania byłyby wskazane do dalszej diagnostyki.

Wyniki badań: " badanie: rezonans magnetyczny głowy wynik: "prawidłowa intensywność sygnału istoty szarej i białej półkul mózgu oraz struktur tylnojamowych, bez obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Szyszynka niepowiększona, z niewielka torbielą średnicy 5mm. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszony, prawie symetryczny. Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej w normie. Zakontraktowanie zatok żylnych opony twardej prawidłowe, z rozwojową asymetria zatok poprzecznych i esowatych ( wąskie -hipoplastyczne po stronie lewej.) Nerwy VII i VIII niepogrubiałe, o prawidłowym przebiegu przez zbiorniki katów mostowo-móżdżkowych, nie wykazują patologicznego wzmocnienia kontrastowego. W lewej zatoce szczękowej pojedynczy polip wielkości 1 cm. Poza tyn powietrzność zatok obocznych nosa prawidłowa. Minimalne nieznacznie lewostronnie skrzywienie przegrody nosa. W gałęzi żuchwy po stronie prawej ustani ząb trzonowy wydaje się częściowo zatrzymany. Wrzesień 2017 wykrycie małego guzka z tylu szyi(nieprzesuwalnego, twardego) 3. grudzień 2017 swędzenia całego ciała utrzymujące się około miesiąca, w styczniu bóle lewej strony ciała, uczucie ciągnięcia w szyi. Bóle szyi po lewej i prawej stronie (kilkusekundowe), gardła również. badanie: luty 2018, usg tarczycy (plus pobieżnie węzłów chłonnych) wynik: PP o wym. 16x18x50mm. LP o wym. 17x16x46mm. Cieśn 4mm. Echo jednorodne. Guzków nie stwierdzam. Ślinianki bez cech patologii. Widoczne węzły chłonne na poziomie 1a, 1b oraz na poziomie 2 szyi, dl.pon, 16mm, z prawidłowa zatoka tłuszczowa, wym.krotki węzłów ok. 3mm. Doły nadobojczykowe wolne. W obrębie karku w miejscu zgrubienia , widoczny węzeł chłonny dl. 10mm z prawidłową zatoka tłuszczową. w obrębie mięśnia szerokiego szyi widoczna blizna włóknista na obszarze 38x3mm. Korzenie nerwowe VI, VII nieposzerzone. ; maj 2018 USG tarczycy: wynik: Cieśn tarczycy 4,5 mm. PP o wym. 18x18x39 mm, objętość 6,9ml. LP o wym 17x18x38 mm, objętość 6,3ml. Struktura tarczycy jest niejednorodna. W obu płatach kilka nieostro ograniczonych guzków o mieszanej echogenicznosci średnicy do 6mm. " do interpretacji klinicznej; Konieczna pełna konsultacja, wywiad, rozmowa, badanie neurologiczne, ocena stanu zdrowia i nastroju, trybu życia i pracy. Pozdrawiam i zapraszam