Na czym polega uszkodzenie nerwów błędnych?

Witam Nazywam się Krystian. Mam 21 l. Stwierdzono u mnie niewielką przepuklinę rozworu przełykowego przepony - poprzez gastroskopie , najprawdopodobniej powstałą w wyniku silnej depresji . Ból odczuwalny sporadycznie w okolicy klatki piersiowej w mostku lub pod moim prawym żebrem - tzn. Jak podnoszę większe ciężary lub zjem zbyt obfity posiłek , czasami czuję nie duży ból w postaci kłucia całymi dniami przez kilka tygodni . Staram się od czasu do czasu robić odpowiednie ćwiczenia aby ,, schować '' przepuklinę . Jako dziecko urodziłem się z atrezją przełyku i operowano mnie drugiego dnia życia , kolejnie miałem problem z refluksem i chciano mnie operować ( poprzez fundoplikację ) lecz inhibitory pompy protonowej zadziałały . W chwili obecnej nie mam problemu z nadkwasotą ( Stosuję odpowiednią dla mnie dietę ) jedank czekam na badanie pehametri gdyż jest podejrzenie iż mam tak zwany cichy refluks - zasadowo-alkaliczny . Ja trenuję Mieszane Sztuki Walki , jednak sparingi nie wchodzą w grę . Chciałbym bardzo wrócić to tego sportu i uprawiać go jako zawodowiec . 1 . Czy jeśli po pehametri okażę się iż nie mam refluksu - można wykonać operacje tylko i wyłącznie przy użyciu specjalistycznej siatki bez fundoplikacji . 2. Czy po operacji i kilku miesięcznej rekonwalescencji mógłbym wrócić w pełni do treningów Mieszanych sztuk walk ? 3 . Czy lepiej użyć naturalnej siatki która ,,rozpuszcza'' się po operacji ( Jednak ponoć w tedy jest większe prawdopodobieństwo że przepuklina powróci ) niż sztucznej/syntetycznej przy której ryzyko nawrotu jest mniejsze ? 4 . Czy sztuczna siatka użyta do naprawienia przepukliny może przerwać / uszkodzić przełyk kiedy będę intensywnie trenował . 5. Na czym polega uszkodzenie nerwów błędnych ? - gdyż to jest bardzo częste powikłanie po operacji przepukliny rozworu przełykowego techniką laparoskopową .?

Nie umiem ocenić czy będzie Pan mógł wrócić do walk. Odnośnie samego sposobu operacji musiałby Pan rozmawiać bezpośrednio z chirurgiem kwalifikującym Pana do zabiegu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.