Nerwica, refluks, zaparcia

Witam. (kobieta25lat) Mam problemy z przewodem pokarmowym. już od dawna mam refluks. dokucza mi nerwica.i od dawna dokuczają mi zaparcia. ostatnio od roku mam silne bóle gardła. byłam u gastrologa laryngologa. antybiotyki szczepionki. nic nie pomaga. ani leki od ssania. dochodzą i co chwile kolejne dolegliwości: silny ból głowy. a od 2 miesięcy zaczeły mnie też silnie boleć zęby. nie moge gryźć stomatolog rozkłada ręce. boli po lewej str pachwina. boję się ze rozwija się u mnie jakiś nowotwór.

Witam serdecznie!
Profilaktycznie należy wykonać pełną morfologię krwi z oznaczeniem białych krwinek, enzymów wątrobowych, bilirubiny.
Natomiast refluks, nerwica, zaparcia, bóle głowy, bóle zębów- objawy występujące wspólnie łączy jeden poważny czynnik etiologiczny jakim jest stres. Wpływa on hamująco na perystaltykę jelit- pojawiają się zaparcia, bóle głowy często występują z przemęczenia i na skutek stresu, często także w nocy nieświadomie zaciskamy zęby jeśli jesteśmy bardzo zestresowani z tą mogą występować ich bóle.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Zgadzam się z przedmówczynią. Warto skorzystać również z porady dietetyka, który dopasuje dla Pani plan żywieniowy pomocny w łagodzeniu objawów, może również zwrócić uwagę na wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe. Jeżeli chodzi o stres to będzie nam towarzyszył całe życie. Warto znaleźć dla siebie metodę, która pomoże nam go przetrwać, jeśli nie samodzielnie to z pomocą psychologa, który nas nauczy jak radzić sobie ze stresem. Być może przyczyna dużej wrażliwości na stres leży głębiej?