Obrzęki nóg: co wynika z zamieszczonych przeze mnie wyników badań?

Mam 37 lat i jestem mamą 3 dzieci. Od ok. 15 lat mam straszne obrzęki nóg (przyczyny nie wykryto ani neurologicznie ani kardiologicznie, b/z u chirurga naczyń). W piątek zrobiłam badania krwi i moczu i trochę jestem zaniepokojona. Proszę o konsultację. MOCZ: GLU-negat,  BIL-negat KET-negat, SG-1.025, BLO-negat, pH-5.0, PRO-negat, URO-0.2 E.U./dl NIT-negat, LEU-negat nabłonki płaskie - d.liczne wpw leukocyty-1-4wpw bakterie-liczne; KREW: glukoza-102, kreatynina-0.99, mocznik-41.3, ALT-18.1, AST- 20.1, Na-140, K-4,5 amylaza w surowicy-40.4 WBC-4.0, RBC-4.52, HGB-13.3 g/dl, HCT-38.0% PLT-113/mm3, PCT-133%, WBC Flags:L1 Diff: %LYM 49.8%, %MON 6.0% %GRA 44.2% MCV 84 MCH 29.3 MCHC 34.9 RDW 12.9% MPV 11.8 PDW 13.0% #LYM 1.9 #MON 0.2 #GRA 1.9 podzielone-44 kwasochłonne-2 monocyty-3 limfocyty-51 OB-28. Bardzo proszę o konsultację, czy mam powody do niepokoju. Od kilku dni mam bolesność rwącą nóg od kolana w dół.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przedstawione wyniki powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem zlecającym badania. Morfologa jest jedynie podaniem podstawowym, której wyniki powinny być analizowane względem stanu klinicznego pacjenta.
W Pani badaniach zauważyłam niski poziom płytek krwi oraz niskie wartości układu czerwonokrwinkowego zbliżające się do dolnych granic normy. Podyższony jest także wynik limfocytów oraz marker stany zapalnego OB. Powyższe wyniki wskazują toczący się stan zapalny. Zapewne jest to związane  z Pani dolegliwościami w obrębie stawów.
Niskie płytki oraz obniżone wartości parametrów erytrocytów mogą wskazywać na przewlekłe choroby stawów. Konieczna jest jednak wizyta u lekarza, który będzie mógł zweryfikować podejrzenia.
Wyniki moczu są prawidłowe. Nabłonki płaskie są wysokie, ale mają one charakter fizjologiczny. Liczne bakterie mogą być wywołane infekcją (czy czuje Pani dolegliwości w obrębie dróg rodnych) lub być bakteriomoczem bezobjawowym niewymagającym leczenia.
Pozdrawiam.